close
search

Askala

Askala on spetsialiseerunud täispuitmööbli tootmisele, mis annab selle õige koduse tunde ja jätab võimaluse puidu eripärade rõhutamiseks.
Lisaks oma seeriatele toodame vastupidavat mööblit ka edasimüüjate kaubamärkide jaoks.

MEIST

Askala loodi aastal 2001 ja meie juured ulatuvad 1880 aastasse kui asutati A. M. Lutheri vabrik, mis oli oma aja üks moodsamaid ja innovaatilisemaid mööblitehaseid. Aastate jooksul on Askala paljuski muutunud, kuid suhtumine mööblisse, kui väärtusesse on jäänud endiseks.

Askala on spetsialiseerunud kokkupandava täispuitmööbli tootmisele. Puitlaastplaadi ja MDF-iga võrreldes on täispuitmööbli eelisteks vastupidavus, kõvadus, hinnalisus, kandivaba disain, restaureerimise võimalus. Puidust mööbel annab ka looduslähedase ja koduse tunde.

Lisaks Askala enda täispuit-skandinaavia stiilis toodetele pakub ettevõte edasi- ja hulgimüüjatele arendada välja koostöös kliendi disaineritega kulusäästlikku täispuitmööbli seeriaid, mis vastavad juba kliendi sihtturu ootustele.

TEHAS JA
masinapark

Askala 3000 m2 suurune tootmisüksus asub Tallinnas, Läänemere ääres, mis annab meile ligipääsu põhilistele kaubandusteedele. Tänu sellele suudame kaupa saata igasse Euroopa nurka nädala jooksul.

Tänu investeeringutele tööstusmasinatesse, ERP tarkavarasse ning LEAN filisoofia juurutamisele, oleme me usaldusväärne partner oma klientidele tarneaegade seisukohalt. Põhiliselt toodame mööblit männi- ja kase liimpuitkilbist ning ka vineerist. Puidu kiu parema eksponeerimise nimel ka vanutame puitu.

Tänu moodsale seadmepargile oleme me paindlikud tootmiskoguste suhtes. Effektiivne tootmiskogus on 50- 300 ühesugust toodet jaotatuna erinevateks viimistlusteks/toonideks.

Kvaliteet ja
Jätkusuutlikkus

Me usume, et puit on parim materjal mööbli tootmiseks olles ainus uuenev toormaterjal, mida kasutatakse suures mahus mööblitööstuses. Lisaks on puit vastupidav ning katkist mööblit on võimalik restaureerida.

Enamik puitu mida kasutame tuleb kohalikest metsadest, mida raiestatakse silmas pidades jätkusuutlikkuse ja bioloogilise mitmekesisuse põhimõtteid. Askala omab ka FSC® sertifikaati (sertifikaadi nr. FSC-C092671).

Saepuru ja puidujäägid kogutakse kokku ning kasutatakse biokütusena tehase ruumide kütmiseks külmal ajal.

Askala kasutab ainult naturaalseid, vee baasil viimistlusmaterjale. Lisaks oleme keskendunud kokkupandava mööbli tootmisele, mis aitab kokku hoida transpordikulude arvelt.

Oleme panustanud palju oma tehasesse, et jätta võimalikult väike jalajälg maakera ökosüsteemile.